Rodzice! Kiedy znowu pójdziemy na spacer w góry?

Znak zapytania i wykrzyknik użyte w tytule mają mocny akcent – stanowczy wykrzyknik i prawdziwe pytanie z żądaniem odpowiedzi. Tak – pójdziemy, pewnie w następny weekend.

Sami na siebie pleciemy ten bicz, bo nasza skorupka nasiąka – za młodu! I trąci – jesteśmy tego pewni. Oczywiście trzeba wzmagać apetyt, podtrzymywać chęci i wymyślać ciągle nowe wyzwania zakończone pięknymi widokami. Po drodze małe wyzwania, odrobina zmęczenia i radość na końcu. I te ciągłe pytania – czy jutro też pójdziemy? Czy będzie kanapka na górze? Czy napijemy się herbatki z termosiku? Ehhh…. Jesteśmy już zmęczeni – ale to piękne zmęczenie!

I jeśli nie wiecie to Wam powiemy – widzieć radość własnego dziecka to jedno z najpiękniejszych uczuć jakie może Cię w życiu spotkać. Tymczasem spójrz jak można spędzać czas, bez telewizora, komputera, komórki – trzy dni na szlakach w Szczawnicy i okolicach: Wąwóz Homole,  Sokolica i Palenica. Wszystko wydreptane na własnych nogach, w pięknych ale chłodnych warunkach pogodowych – idealnych na takie spacery.