Recenzja ” Dzielnicy występku” Mario Vargas Llosa

recenzja -mario-vargas-llosa

Chętnie podzielę się opinią na temat ostatnio przeczytanej książki Mario Vargas Llosa „Dzielnica występku”. Jest to najnowsza powieść autora, której premiera miała miejsce w listopadzie 2016 roku. Mario Vargas Llosa po raz kolejny wydał książkę, która porywa czytelnika w realia świata wypełnionego tajemnicą,  wybujałym erotyzmem i skrajnymi emocjami towarzyszącymi polityce oraz mediom.

Autor po krótkim, aczkolwiek intrygującym opisie relacji (także tych dopiero ożywionych) panujących między bohaterami, z którymi dzielić będziemy chwile relaksu przy lekturze, bardzo szybko wzbudza zainteresowanie odbiorcy porywając go w wir wydarzeń…właściwie powinnam napisać, że cała historia i towarzyszące jej emocje związane są z jednym wydarzeniem – doręczeniem tajemniczej przesyłki. Jej zawartość, nie od razu wyjaśniona czytelnikowi, nadaje bieg kolejnym zdarzeniom, bez których fabuła byłaby po prostu zwyczajna.

Doświadczony pisarz i noblista z hiszpańskim temperamentem, a czasem z nutą zgrozy opisuje  życie bogate w różnego rodzaju doznania używając języka lekkiego ale na pewno nie banalnego. Czytając jego książki zastanawiam się czy to na pewno fikcja literacka? Mam wrażenie, że przenosi on na papier bagaż doświadczenia pisarskiego i dziennikarskiego oraz wątki polityczne i zawirowania miłosne pojawiające się w jego biografii.

Lektura pochłania….kończąc rozdział myślisz: ” co dalej”? Kradniesz chwile, aby wrócić do świata widzianego oczami autora.

Spodziewasz się wiele i tyle dostajesz.

recenzja -mario-vargas-llosa recenzja -mario-vargas-llosa

 

Zobacz również